Szczenięta

Zanim kupisz szczenię charcika włoskiego poczytaj trochę o tej rasie. Odwiedź jedną z wystaw psów albo przyjedź na zawody coursingowe. Tam będziesz mieć okazję porozmawiać z hodowcą lub właścicielem charcika. Zapytaj o rodowód szczeniąt, o rodziców – jakie są ich mocne strony, jakie badania posiadają, zobacz jak wyglądają, czy są zdrowe, zapytaj o złamania rodziców! Przed zakupem odwiedź hodowlę, zobacz w jakich warunkach mieszkają psy, co jedzą – nie bój się pytać. Dowiedz się jakie choroby mogą występować w rasie, popytaj o poprzednie mioty i o to jak obchodzić się z charcikiem włoskim – każdy kto choć trochę interesuje się rasą z radością odpowie na wszystkie pytania. Przeczytaj artykuł “Jaki jest charcik włoski” i inne w dziale “artykuły” – dowiesz się więcej o rasie.

Nasze szczenięta trafiają tylko do wybranych domów – przywiązujemy ogromną wagę do wyboru przyszłych właścicieli, którzy albo już są, albo stają się naszymi przyjaciółmi. Interesuje nas przyszłość charcików urodzonych u nas, dlatego za bardzo istotne uważamy poznanie przyszłych opiekunów, jeszcze przed odbiorem szczeniaka. Dla właścicieli naszych szczeniąt jesteśmy dostępni 24/7 – 365 dni w roku. Zawsze mogą liczyć na naszą pomoc w każdym charcikowym temacie i nie tylko.

Szczeniaki wychodzą z gniazda w 8-10 tygodniu życia. Do tego momentu są wychowywane wśród innych psów i ludzi tak, aby zapewnić im możliwie najlepszy proces socjalizacji. Nowi właściciele otrzymują:

  • metrykę ZKwP, która upoważnia do wyrobienia rodowodu – nie sprzedajemy charcików włoskich bez metryki,
  • książeczkę zdrowia,
  • wyprawkę.

Każdy miot jest zarejestrowany w Związku Kynologicznym w Polsce, który jest członkiem FCI. Szczenięta, które opuszczają nasz dom są zachipowane i mają komplet szczepień i odrobaczeń stosownych do wieku. Szczeniaki powierzamy w ręce nowych właścicieli wyłącznie po podpisaniu stosownej umowy.

Jeśli jesteś zainteresowany szczeniakiem charcika włoskiego z naszej hodowli skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na każde pytanie. Nie oczekuj, że szczenię będzie dostępne “od ręki”. Napisz kilka słów o sobie, czego oczekujesz od psa i co możesz mu dać, gdzie będzie mieszkał, czy myślisz o sporcie – dla nas każda rzecz ma znaczenie.
szczenięta charcik włoski

Nawiguj