O nas

Hodowla charcików włoskich Chartbeat powstała w 2013 roku. Jednak charciki włoskie towarzyszą nam ciut dłużej. Nasze psy nie mieszkają w kojcach, ani w klatkach. Nie mamy osobnych budynków i pomieszczeń przeznaczonych na ten cel. Nasza hodowla to nasz dom, a psy są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny. To w dużej mierze wokół nich toczy się całe nasze życie.

Rocznie bierzemy udział w kilkudziesięciu coursingach, wyścigach torowych i wystawach, a charciki włoskie zawsze nam towarzyszą. Jako jedna z pierwszych hodowli w Polsce po latach powróciliśmy z charcikami włoskimi do wyścigów terenowych i torowych – to nasza wielka miłość i pasja. Uważamy, że sport służy rasie oraz kondycji naszych psów. Treningi, coursing i wyścigi stały się całym naszym życiem.

Ważne miejsce w naszej hodowli zajmuje zdrowie zwierząt – robimy badania DNA, badamy nasze psy w kierunku chorób oczu, serca i sprawności układu kostnego. Nasza hodowla charcików włoskich jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP) należącym do FCI.

Agata i Jakub Szadkowscy

Nawiguj