Wystawa w Pruszkowie

W sobotę pojawiliśmy się na wystawie w Pruszkowie – głównie ze względu na najmłodszą Leonor, która musi obyć się z ringiem, sędziami, atmosferą i halą. Elcia poradziła sobie świetnie, to był jej debiut na polskiej wystawie.

Nasze dziewczyny sędziowała Pani Zafra Sirik z Izraela – była szefowa tamtejszego Klubu Charta. Na pierwszy ogień poszła Leonor – ostatni raz pokazywana w klasie szczeniąt. Sędzina pochwaliła jej “sucza głowę z przepiękną ekspresją”, dała ocenę wybitnie obiecującą i tytuł Najlepszego Szczenięcia w Rasie.
Makita w klasie pośredniej dostała wniosek CWC, została Najlepszą Dorosłą Suką i Zwycięzcą Rasy z opisiem “piękna głowa i ekspresja, doskonała linia górna i kątowanie”.
Tego dnia wystawialiśmy jeszcze charcika włoskiego – naszą Umę. W klasie otwartej była druga z oceną doskonałą, dzięki czemu mamy zaliczoną kolejną wystawę do uprawnień hodowlanych. Została jeszcze jedna wystawa i na tym mała Uma zapewne zakończy swoją karierę wystawową, bo nasz i jej czas wolelibyśmy zainwestować w wyścigi

Z galgusami wróciliśmy na finały. Niestety intensywny spacer i bieganie, które zapewniliśmy dziewczynom po ocenie w ringu zakończyły się nadwyrężeniem mięśnia u Eli, co wykluczyło ją z finałów – peszek 🙂

Nawiguj