World Dog Show 2017

Mamy Młodzieżowego Zwycięzcę Świata! Marzenie o zdobyciu tego wspaniałego, zaszczytnego i prestiżowego tytułu, nie opuszczało nas od chwili zgłoszenia Makity na Światową Wystawę Psów. W niedzielę marzenie stało się rzeczywistością.

Największe kynologiczne wydarzenie na świecie dobiegło końca. W tym roku Światowa Wystawa Psów odbywała się w Leipzig w Niemczech. To było historyczna pod względem ilości zgłoszeń wystawa – ponad trzydzieści jeden tysięcy psów, z siedemdziesięciu trzech krajów. W rasie Galgo Español na ringu wystąpiło trzydzieści jeden psów, w tym pięć juniorów.

Nie sposób nawet opisać, jakie emocje towarzyszyły nam w niedzielę. Nasza galga pokazała się doskonale i urzekła niemiecką sędzinę – panią Wilfriede Schwerm-Hahne, która nazwała ją “real beauty” i przyznała Makicie tytuł World Junior Winner 2017 – Młodzieżowego Zwycięzcy Świata! Na lokacie drugiej stanęła równie piękna siostra Makity – Mariquita Julia. Gratulacjom i miłym słowom od naszych zagranicznych przyjaciół nie było końca. W porównaniu z psem Makita została również Najlepszym Juniorem w Rasie, co otworzyło jej drogę do finałów Światowej Wystawy Psów.

To była bardzo podniosła i niezwykła chwila wystąpić przed setkami osób zasiadającymi na trybunach i tysiącami oglądającymi relację na żywo. Celebrowaliśmy każdą sekundę. Makita na finałach znalazła się w ścisłej czołówce, wśród sześciu z kilkunastu charcich juniorów wybranych przez słoweńskiego sędziego Stefana Sinko. Makita miała sporą rzeszę fanów, którzy wołali z trybun “spanish galgo”, a podczas relacji na żywo w internecie pisali, że jest “number one”! To było przemiłe i absolutnie wyjątkowe.

Wygrana i występ Makity to ogromny polski sukces. Wspaniałe było stać w ringu wśród wygranych – głównie hiszpańskich psów, co potwierdza, że Makita jest po prostu przepiękna i jedyna w swoim rodzaju. Strasznie cieszymy się, że ten wyjątkowy pies jest z właśnie nami. Te sukcesy nadają również nowy sens naszym planom na przyszłość. Mimo, że jeszcze bardzo długo będziemy wspominać to wydarzenie, to już zaczęliśmy planować wyjazd do Amsterdamu na World Dog Show 2018.

Zdjęcia: Christa Rodriguez, Cassandra Schönfeldt, Inguna Grava Thurman

Nawiguj