Reprezentacja Polski charcików

Znamy już psy, które będą reprezentowały nasz kraj na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Coursingu w Lotzwil (Szwajcaria). W tym roku na Eurocoursing jadą trzy charciki włoskie z Polski – wszystkie należące do naszego teamu. Młodziutka Taffy (Chartbeat Taffyta Muttonfudge), Róża (Chartbeat Rocket Fuel) i jej mama Zulka (Zuella Gorzowska Panorama).

Dla Zuli będą to już trzecie Coursingowe Mistrzostwa Europy w życiu – pierwszy raz pojechała na nie trzy lata temu, jako pierwszy w historii charcik włoski z Polski. Zula zawsze dzielnie reprezentowała nasz kraj, dwukrotnie stając na wysokich miejscach podium. We włoskim Lavarone w 2014 roku była drugą Wicemistrzynią Europy – zajęła trzecie miejsce na dwadzieścia dziewięć startujących suk. Podczas Mistrzostw na Słowacji w 2016 roku zajęła miejsce czwarte na trzydzieści osiem biegających charciczek. Róża na Mistrzostwa jedzie po raz drugi – w zeszłym roku zajęła silne jedenaste miejsce, będąc najmłodszą zawodniczką w rasie.

Mistrzostwa Europy w Coursingu odbędą się pod koniec czerwca, dlatego przed nami miesiąc intensywnych przygotowań i pracy nad formą naszych psów. To najważniejsza impreza coursingowa w roku, na której poziom rywalizacji jest bardzo wysoki. Nie może nas tam zabraknąć, choćby po to, żeby po raz kolejny przeżyć niesamowite emocje, jakie towarzyszą temu ogromnemu świętu biegających chartów.

Nawiguj