Klubowa Wystawa Chartów

Święto chartów jakim jest Wystawa Klubowa było dla nas bardzo udane. W oba dni na ringu pokazywała się nasza galga Makita, a w ramach socjalizacji towarzyszyła jej mała Leonor. Charciki w tych dniach miały wolne, a my mogliśmy się skupić tylko na naszych dużych dziewczynach.

W pierwszy dzień na Klubowej Wystawie Chartów Makita zgłoszona była do klasy młodzieży. Została Najlepszym Juniorem w Rasie, Młodzieżowym Zwycięzcą Klubu, a w porównaniu z psem zdobyła Zwycięstwo Rasy. W dzień drugi – na Krajowej Wystawie Chartów – Makita pokazywała się w klasie pośredniej. Dostała swoje drugie CWC, została Najlepszą Dosrosłą Suką i znowu w porównaniu wywalczyła Zwycięstwo Rasy.

Sędziowie Willem Buitenkamp z Holandii i Jarmo Vuorinen z Finlandii nie szczędzili miłych słów o Makicie. Napisali o niej między innymi: elegancka suka, doskonała w typie, pięknie uformowana, długa i wąska głowa o doskonałym kształcie, doskonałe kątowanie, lekka w ruchu.

Tym sposobem Makita ma na konie już Młodzieżowe Zwycięstwo Świata, Polski, Młodzieżowego Championa Polski i Młodzieżowego Zwycięzcę Klubu. Do zamknięcia dorosłego Championatu Polski została jej jedna ocena, a potem jedziemy na podbój Europy.

chart hiszpański chart hiszpański charty hiszpańskie

Nawiguj