FCI Euro Sighthound 2017

Bardzo upalny, ale zarazem przemiły weekend spędziliśmy na Europejskiej Wystawie Chartów i Specjalistycznej Wystawie Chartów, które odbywały się w Pradze, w Czechach. Zgłoszonych 379 psów z całej Europy w tym ponad 50 charcików włoskich! Możemy się pochwalić niemałymi sukcesami.

Na “pierwszy ogień” poszła nasza galga – Makita. “Przepiękna suka, z doskonałą głową, bardzo prawidłowa w proporcjach. Doskonałe: front, kątowanie, szyja, ogon, klatka piersiowa. Wybitnie obiecująca”. Sędziowała specjalistka – Pani Ana Mesto Martin z Hiszpanii. Makita została najlepszym Szczenięciem w rasie, a na finałach ta sama sędzia wybrała ją na III Najpiękniejsze Szczenię FCI Euro Sighthound 2017 spośród dziewięciu szczeniąt innych ras chartów.

W charcikach włoskich doskonale poradziła sobie nasza Uma, która pokonała dwójkę innych szczeniąt. “Przepiękne szczenię z doskonałym frontem, w doskonałym rozmiarze, z doskonałym charakterem”. Uma bardzo ładnie się pokazała i również została Najlepszym Szczenięciem w Rasie.

Zula w klasie pracującej dostała ocenę doskonałą i CAC – wniosek na Championa Czech. Tym samym rozpoczęła Championat, który z pewnością będziemy kontynuować.

najlepsza grupa hodowlana charcików włoskich - hodowla chartbeatNa finałach doceniona została nasza hodowla charcików włoskich. Wystąpiliśmy jako grupa hodowlana – Uma, Taffy i Rumba z przydomkiem Chartbeat stanęły na podium, zostając drugą najlepszą grupą hodowlaną Europejskiej Wystawy Chartów 2017 spośród czterech innych grup – m.in. greyhoundów i chartów polskich. Sędziował Pan Ake Cronander ze Szwecji.

Drugi dzień był podobny. Makita i Uma znowu Najlepsze Szczenięta w Rasie. Galgo Espanol oceniała sędzina z Belgii, a charciki Szwed. Przepięknie pokazała się również nasza Taffy, która zajęła miejsce 2/8 w silnej stawce młodzieży. Zdecydowanie najsłabiej tego weekendu poszło Rumbie, która nie była w humorze do wystawiania się. Pierwszego dnia skończyła z oceną bardzo dobrą, bo zdaniem sędziny jest zbyt drobna, drugiego dnia z doskonałą 4/4 w klasie otwartej. Drugiego dnia nasza grupa hodowlana  – Uma, Rumba Taffy ponownie znalazły się na podium zostając III Najlepszą grupą hodowlaną Specjalistycznej Wystawy Chartów.

To już nasza drugie Euro Sighthound. W 2015 roku byliśmy w Danii, a za rok na pewno wybierzemy się do Holandii.

FCI Euro Sighthound 2017 galgo espanol

charcik włoski wystawa najlepsza grupa hodowlana charciki włoskieFCI Euro Sighthound 2017 galgo espanol FCI Euro Sighthound 2017

Nawiguj