Euro Dog Show 2018

Europejska Wystawa Psów dobiegła końca. Dla nas to były bardzo pozytywne dwa dni, zakończone sukcesami naszych psów. Po ringach biegały Makita i Taffy, a my jesteśmy ogromnie dumni z tego, że tak pięknie nas reprezentowały.

W czwartek odbyła się Jubileuszowa Wystawa z Okazji 80-lecia powstania Związku Kynologicznego w Polsce. Makitę oceniała słowacka sędzina – Iveta Vojtekova. Nasza galguska dostała ocenę doskonałą CWC i została Zwycięzcą Rasy z tytułem Zwycięzca Jubileuszowej Wystawy 80-lecia. Tego dnia Makita zakończyła również Championat Polski – dokładnie pół roku i cztery dni od momentu w którym go zaczęła, po zaledwie trzech wystawach w tym roku.galgo espanol To był bardzo przyjemny dzień, pełen starych i nowych znajomości na tej “kameralnej” w porównaniu do EDS wystawie.

W piątek na Euro Dog Show Makitę oceniał Norweg – Espen Engh. Ten dość surowy sędzia, który używa pełnej skali ocen rzucił o niej tylko jedno zdanie: beautiful galgo type, które z wielu różnych względów zapamiętam na długo. Makita dostała ocenę doskonałą, CWC i resCACIB i nieformalnie została Vice Zwycięzcą Europy. W porównaniu o rasę sędzia wybrał hiszpańską sukę z klasy championów – Calathea Zola. To była czysta przyjemność być drugim za tak piękną przedstawicielką rasy, dwukrotną Zwyciężczynią Świata. 

Strasznie żałowaliśmy, że na EDS w klasie szczeniąt nie mogliśmy pokazać naszego młodego cudeńka – Leonor. Niestety jej rodowód dostaliśmy już po zamknięciu zgłoszeń na wystawę. Korzystając jednak z okazji, kiedy wieczorem wróciliśmy na finały, zabraliśmy Leonor, żeby miała okazję poćwiczyć na pięknych i przestronnych ringach.

charcik włoskiSporo radości sprawiło nam również pokazanie suczki z naszym przydomkiem na ringu charcików włoskich. Chartbeat Taffyta Muttonfudge wystąpiła w klasie użytkowej jako jeden jedyny charcik, spośród setki zgłoszonych. Miło było pokazać, że ta rasa, to psy pracujące, wyścigowe, że charcik może być świetnym biegaczem, a zarazem wzorcowym przedstawicielem rasy – co potwierdził jej wynik na EDS. Taffy od włoskiego sędziego Marco Marabotto otrzymała ocenę doskonałą i CWC, przyjemnie było również przebiec się po ringu w porównaniu z najpiękniejszymi tego dnia sukami w rasie.

Europejska Wystawa Psów 2018 odbyła się w Nadarzynie, zaledwie kilka kilometrów od naszego domu. Ogromne hale, wygodne ringi, pięknie przygotowana oprawa – to była czysta przyjemność pojawić się na tym wydarzeniu.

Nawiguj