Coursingowe Mistrzostwa Polski 2018

Po blisko rocznej przerwie wracamy na parkury! W weekend nasze charciki włoskie i galgo brały udział w Coursingowych Mistrzostwach Polski. Wszystkie spisały się doskonale, a my przywieźliśmy do domu kilka nowych pucharków, tytułów i co najważniejsze – czaprak Mistrza Polski!

Tytuł Coursingowego Mistrza Polski 2018 wywalczyła Zula. Była najlepsza z ośmiu charcików biorących udział w zawodach. Zdobyła już trzynasty w swojej karierze CACIL i dziesiąty wniosek CCWC. Tytuł Coursingowego Mistrza Polski to już jej trzeci – jest Mistrzynią z roku 2016, 2017 i 2018. Niedościgniona Zuella pozostaje najlepszym wyścigowym charcikiem włoskim w Polsce i jednym z najbardziej utytułowanych w Europie.

Niemniej gorsza była też mała Taffy. Do Zuli brakło jej zaledwie jednego punktu. Podczas drugiego biegu musiała radzić sobie z zaczepiającym ją podczas biegu sparingpartnerem. Urzekło nas to jak dzielnie dała sobie radę i jak mocną psychiką się wykazała. Finalnie Taffy stanęła na trzecim miejscu podium, zdobywając resCCWC. Tym samym zakończyła Krajowy Championat Wyścigów Chartów i jest naszym czwartym charcikiem włoskim z tym tytułem. Te zawody pozwoliły jej również spełnić wszystkie wymagania do otrzymania certyfikatu użytkowości, na który już nie możemy się doczekać.

galgo espanolNa Mistrzostwach swój debiut miała również Makita. Patrzenie na tego dzikiego zwierza podczas biegu to absolutnie niesamowite doznanie. Szybka, skupiona, świetnie dała sobie radę na tym wcale niełatwym dla dużego psa parkurze. Przed nami kolejne zawody – m.in. torowe, na których mamy nadzieję zmierzyć się z innymi Galgo Español i zobaczyć, jak Maki poradzi sobie w biegach z innymi psami.

Zula, Taffy i Makita zapewniły sobie miejsce w Reprezentacji Polski na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. Jeśli nic nie pokrzyżuje naszych planów, to właśnie ta trójka pojedzie na Eurocoursing do Estonii.

Nawiguj