Finał Pucharu V4
Coursingowe Mistrzostwa Węgier
Torowe Mistrzostwa Polski

Finał Pucharu V4

W weekend odbyły się Derby Europy Centralnej, będące jednocześnie finałem coursingowego pucharu V4 (pucharu państw Wyszehradzkich), którego kolejne zawody odbywały się jak co roku w Czechach, na Węgrzech, Słowacji i w Polsce.

Coursingowe Mistrzostwa Węgier

Weekend na Węgrzech znowu okazał się dla nas bardzo szczęśliwy. W sobotę w Alsónémedi odbyły się Międzynarodowe Coursingowe Mistrzostwa Węgier (Nemzetközi Magyar Coursing Bajnokság), a nasza Zula wywalczyła kolejny już w tym roku mistrzowski tytuł.

charciki wloskie na torze

Torowe Mistrzostwa Polski

Zula ponownie Mistrzynią! W sobotę na Szombierkach w Bytomiu odbyły się Torowe Mistrzostwa Polski. Zgłoszone były cztery charciki włoskie, w tym dwie nasze dziewczyny. Na 280m torze dały z siebie wszystko, co zresztą było widać.

fierce fireball whippets

Emese Gyóllai

Emese Gyóllai jest hodowcą whippetów pod przydomkiem Fierce Fireball, w tym wielu championów coursingowych. Jest sędzią coursingowym, działaczką Węgierskiego Clubu Charta i organizatorką wyścigów na Węgrzech.

Obroże dla charcików i inne nowości

Obroże dla charcików, nowe wesolutkie, a zarazem bardzo ciepłe bluzy i zimowe kombinezony – na Wear.Chartbeat ostatnio sporo nowości. Meteorologiczna jesień rozkręciła się na dobre, więc charciki mniej chętnie wychodzą na zewnątrz.

Irmina Serafin

Irmina, to taka trochę moja bratnia dusza – na pewno mamy bardzo podobne poczucie humoru i myśli, a o chartach przegadałyśmy długie godziny. Ma w swoim domu paczkę czterech charcików włoskich. Jest też założycielką charciej marki Gone With The Hound i sklepu z akcesoriami dla psów.

hodowla charcików włoskich

Sukcesy naszych dzieciaków

Maluchy urodzone u nas miały okazję pokazać się ostatnio na ringach. Chartbeat Sugar Pop w szwedzkim Askersund, a Chartbeat Unicorn Hunter w Chorzowie. Obojgu poszło doskonale, z czego jesteśmy bardzo dumni.

mgyar agar

Weronika Młodożeniec

Na kolejny ogień Weronika – właścicielka whippeta i charta węgierskiego, założycielka hodowli Perphenazinum. Jako, jedna z pierwszych odpowiedziała na moją prośbę, za co dziękuję. Myślę, że dobrze będzie wrócić do tych rozmów za kilka lat, poczytać i podumać.

borzoj

Agata Dziewior-Rezner

Agata nie mówi o sobie “charciara” ale czy chce, czy nie chce, to nią jest. Na co dzień żyje z czternastoma chartami, wiele z nich znajduje u niej dom tymczasowy, albo zostaje na stałe. U Agaty mieszkają ukochane: chart polski, borzoje, whippet i charcik włoski oraz kilka charcich mixów.

Piotr Łabiński

Piotr to przyjazna, dobra dusza. Zawsze z każdym porozmawia, każdego zaczepi. Związał nas coursing i miłość do charcików. Od lat posiada charty i “bywa” na coursingach. Z borzojką Duszką z Jurajskich Biskupic Piotr i Kinia reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy w Coursingu pięciokrotnie.

Agata Juszczyk

Ilu miłośników chartów, tyle historii. Któregoś dnia pomyślałam, aby stworzyć cykl mini wywiadów ze znajomymi charciarzami, hodowcami, właścicielami psów sportowych, sędziami. Ciekawi mnie, jak to się u nich zaczęło, jakie są ich cele i marzenia, cienie i blaski życia z chartami.

mistrzostwa polski w coursingu charcik włoski

Mistrzostwa Polski w Coursingu

Zuella Coursingowym Mistrzem Polski 2017! W weekend odbyła się najważniejsza w roku polska impreza wyścigów terenowych – Mistrzostwa Polski w Coursingu, która jednocześnie jest nominacją do Coursingowych Mistrzostw Europy w roku kolejnym.

Donaueschingen Sighthound Festival

Ostatni weekend spędziliśmy na południu Niemiec na największym w Europie Festiwalu Chartów. Do Donaueschingen wybieraliśmy się już co najmniej dwa razy, ale zawsze coś krzyżowało nasze plany. Tym razem się udało.

Nawiguj