O charcie wyścigowym
Galgo Español w naszym domu
Taffyta z licencją

O charcie wyścigowym

Tak wielu ludzi podziwia moc wyrażoną w koniach mechanicznych, dynamikę pokonywania zakrętów, maksymalne osiągi pojazdów, manewrowość i prędkość wznoszenia myśliwskich samolotów, czy wciąż bite rekordy na kolejnych igrzyskach olimpijskich.

szczenieta charcik włoski

Siódmy tydzień charcików

Maluchy z miotu “V” rozpoczęły właśnie siódmy tydzień życia. W najbliższych dniach czeka je sporo nowości – pierwsze szczepienie, chipowanie i wyjazd do Związku Kynologicznego na przegląd miotu.

Galgo Español w naszym domu

W lipcu 2014 byliśmy na coursingu w austriackim Ottenschlag’u, gdzie na obiedzie poznaliśmy Susannę – właścicielkę kilku Galgo Español. Mieliśmy okazję zobaczyć jej galgo, posłuchać jej opowiadań, a na drugi dzień pomagaliśmy puszczać jej psy w coursingu.

coursing charciki włoskie

Taffyta z licencją

Mamy szóstą już z kolei dziewczynę z licencją coursingową. W sobotę na treningu w Biskupicach Taffy w świetnym stylu ukończyła dwa biegi licencyjne. Jej sparingpartnerką była Róża – Chartbeat Rocket Fuel

fotografia szczeniąt

Maluszki w ogrodzie

Korzystając z bardzo ciepłych dni, małe charciki włoskie spędzają coraz więcej czasu w ogrodzie, razem z resztą naszego stadka. To dla nich niezmiernie ważna nauka i cieszymy, że ten miot mógł zacząć wychodzić na zewnątrz tak wcześnie.

charcik włoski szczenięta

Pierwsze podbiegi

Nasze najmłodsze dzieciaki coraz pewniej stoją na nogach – mają teraz do dyspozycji cały salon. Zaczynają się poważne zabawy, ostrożne bieganie, gryzienie rodzeństwa i poznawanie reszty naszego stadka.

hodowla charcików włoskich

Charciki skończyły 3 tygodnie

Wszystkie maluszki z miotu “V” otworzyły już oczy – na sesję zdjęciową z niecierpliwością czekaliśmy do tego momentu. Małe charciki włoskie rosną jak na drożdżach i zaczynają coraz odważniej się poruszać. Pierwsze warczenie i zabawy w kojcu bardzo nas rozczulają.

hodowla charcik włoski

Trening z charcikami

Nie odpuszczamy treningów i każdy wolny weekend biegamy, aby przygotować nasze psy do sezonu. Mamy do dyspozycji ogromną, piękną i równą łąkę. Oczywiście trening z maszyną to nie wszystko, a raczej tylko dobra nauka dla młodych psów

hodowla charcików włoskich

Debiut Unicorna

Na ostatniej wystawie w Katowicach na ringu prezentował się również synek naszej Zuli – Chartbeat Unicorn Hunter. Mimo, że to był jego pierwszy raz, dzielnie paradował i bardzo ładnie pokazał się sędziemu.

hodowla charcików włoskich

Rumba Championem Polski

Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Katowicach nasza drobniutka Rumba zakończyła Championat Polski. Zaczęła go w lipcu 2016 na Wystawie Międzynarodowej w Warszawie. Od tego czasu zebrała pięć wniosków CWC.

sklep dla charcika

Kurtka dla charcika

Idzie wiosna, a my z tej okazji przygotowaliśmy kolekcję lekkich ale bardzo ciepłych i wygodnych kurtek dla charcików włoskich. Dwa wzory, we wszystkich rozmiarach – od S do XL. Kurtka wykonana jest z tkaniny softshell.

hodowla charcików włoskich

Marcowy trening coursingowy

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie sezonu coursingowego. Z zawodami startujemy od maja, a więc mamy dwa miesiące na przygotowanie naszych charcików włoskich – to idealny czas na mocniejsze rozruszanie stawów i mięśni po zimie oraz wypracowanie odpowiedniej kondycji coursingowej.

hodowla charcików włoskich

Pierwszy tydzień charcików

Maluszki z miotu “V” mają za sobą pierwszy tydzień życia. Rozwijają się prawidłowo, a mama wspaniale się nimi zajmuje – dzięki temu mamy jeszcze chwilę oddechu zanim małe charciki włoskie rozejdą się po całym domu.

Nawiguj