Galgusy dorastają
Klubowa Wystawa Chartów
Torowe Grand Prix Polski 2018

Galgusy dorastają

Ostatnio mieliśmy małą wyjazdową przerwę, ale powoli wracamy do gry. W tym czasie mała Leonor skończyła piąty miesiąc życia, a starsza Makita – dziewiętnasty. Z tej okazji wybraliśmy się na małą sesję, żeby uwiecznić moment, jak cudownie dojrzewają.

Klubowa Wystawa Chartów

Święto chartów jakim jest Wystawa Klubowa było dla nas bardzo udane. W oba dni na ringu pokazywała się nasza galga Makita, a w ramach socjalizacji towarzyszyła jej mała Leonor. Charciki w tych dniach miały wolne, a my mogliśmy się skupić tylko na naszych dużych dziewczynach.

hodowla charcików włoskich

Torowe Grand Prix Polski 2018

Kolejne udane zawody za nami. W ostatnią sobotę na torze w Szombierkach odbyło się Grand Prix Polski w Torowych Wyścigach Chartów – to nasze pierwsze zawody w tym sezonie. Nasze charciki włoskie – Zula i Uma – wróciły do domu z pucharami.

Jurajskie bieganie

Majówka upłynęła nam na bieganiu. Spędziliśmy trzy cudowne dni niedaleko Częstochowy, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody mieliśmy okazję potrenować z naszymi psami. Na starcie tym razem stanęło pięć naszych charcików i galgo.

galgo espanol

Nasza hiszpańska Leonor

Pod koniec kwietnia wyjechaliśmy w długo wyczekiwaną podróż do Hiszpanii. Jej owocem jest wspaniałe, czarne Galgo Español – Leonor z hodowli de Monte Podrido. Nadal nie możemy nacieszyć oczu – mała jest cudowną suczką o absolutnie genialnym charakterze.

Trening torowy

Drugi dzień pięknego, kwietniowego weekendu spędziliśmy na torze w Szombierkach i tym samym oficjalnie otworzyliśmy sezon sportowy. Nasze charciki włoskie i galgo miały okazję potrenować przed zawodami, wróciliśmy też z kolejnymi licencjami wyścigowymi.

CACIB Warszawa

Za nami intensywny weekend wystawowo – sportowy. I choć to drugie lubimy znacznie bardziej, w sobotę odwiedziliśmy Międzynarodową Wystawę, którą oddział Warszawa organizował w halach w Nadarzynie – kilka kilometrów od naszego domu.

Andrej Kerpan

Andrej Kerpan jest dobrze znanym sędzią coursingowym ze Słowenii. Członek komitetu coursingowego w tym kraju – pełniąc tę funkcję, był jednym z promotorów słoweńskiego coursingu od samych jego początków.

Badania DNA miotu “U”

Zdrowie naszych psów ma dla nas bardzo istotne znaczenie. Od kilku lat, oprócz badań oczu, serca, czy rzepek, standardem dla nas stała się analiza DNA naszych charcików włoskich na UC Davis. Tym razem, pod długim oczekiwaniu, dostaliśmy wyniki trzech naszych najmłodszych Chartbeat’owych dzieciaków z miotu “U”.

Wear.Chartbeat – kolekcja wiosenna

Co prawda do wiosny jeszcze chwila, ale wierzymy, że już za kilka tygodni zacznie się robić trochę cieplej, a temperatura pozwoli na dłuższe charcikowe spacery. Jak co roku przygotowaliśmy kolekcję wiosennych ubranek dla charcików włoskich – tym razem zupełnie wyjatkową.

Galgo Español

Pierwsze urodziny Makity

Nasza czarna galga kończy dzisiaj pierwszy rok życia. Urodzona 22 grudnia we francuskim Flassans-sur-Issole Makita, zauroczyła nas od chwili, w której zobaczyliśmy jej pierwsze zdjęcie. Tak jest do dzisiaj.

hodowla charcików włoskich

Wesołych Świąt!

Jak co roku, życzymy spokojnego i pogodnego czasu wszystkim, którzy niezmiennie nas wpierają. Naszej Rodzinie, Przyjaciołom, Właścicielom naszych obecnych i przyszłych maluchów. Najwspanialszego, radosnego momentu w roku życzymy również wszystkim miłośnikom chartów.

charciki włoskie

Podsumowanie roku

To był dla nas i naszych psów aktywny rok. Przejechaliśmy tysiące kilometrów po Europie, a nasze charciki i galgo świetnie radziły sobie na parkurach wyścigowych i ringach wystawowych. W zasadzie każdy jeden wyjazd był dla nas bardzo owocny.

Nawiguj