Torowe Mistrzostwa Polski
Obroże dla charcików i inne nowości
Sukcesy naszych dzieciaków

Torowe Mistrzostwa Polski

Zula ponownie Mistrzynią! W sobotę na Szombierkach w Bytomiu odbyły się Torowe Mistrzostwa Polski. Zgłoszone były cztery charciki włoskie, w tym dwie nasze dziewczyny. Na 280m torze dały z siebie wszystko, co zresztą było widać.

fierce fireball whippets

Emese Gyóllai

Emese Gyóllai jest hodowcą whippetów pod przydomkiem Fierce Fireball, w tym wielu championów coursingowych. Jest sędzią coursingowym, działaczką Węgierskiego Clubu Charta i organizatorką wyścigów na Węgrzech.

Obroże dla charcików i inne nowości

Obroże dla charcików, nowe wesolutkie, a zarazem bardzo ciepłe bluzy i zimowe kombinezony – na Wear.Chartbeat ostatnio sporo nowości. Meteorologiczna jesień rozkręciła się na dobre, więc charciki mniej chętnie wychodzą na zewnątrz.

Irmina Serafin

Irmina, to taka trochę moja bratnia dusza – na pewno mamy bardzo podobne poczucie humoru i myśli, a o chartach przegadałyśmy długie godziny. Ma w swoim domu paczkę czterech charcików włoskich. Jest też założycielką charciej marki Gone With The Hound i sklepu z akcesoriami dla psów.

hodowla charcików włoskich

Sukcesy naszych dzieciaków

Maluchy urodzone u nas miały okazję pokazać się ostatnio na ringach. Chartbeat Sugar Pop w szwedzkim Askersund, a Chartbeat Unicorn Hunter w Chorzowie. Obojgu poszło doskonale, z czego jesteśmy bardzo dumni.

mgyar agar

Weronika Młodożeniec

Na kolejny ogień Weronika – właścicielka whippeta i charta węgierskiego, założycielka hodowli Perphenazinum. Jako, jedna z pierwszych odpowiedziała na moją prośbę, za co dziękuję. Myślę, że dobrze będzie wrócić do tych rozmów za kilka lat, poczytać i podumać.

borzoj

Agata Dziewior-Rezner

Agata nie mówi o sobie “charciara” ale czy chce, czy nie chce, to nią jest. Na co dzień żyje z czternastoma chartami, wiele z nich znajduje u niej dom tymczasowy, albo zostaje na stałe. U Agaty mieszkają ukochane: chart polski, borzoje, whippet i charcik włoski oraz kilka charcich mixów.

Piotr Łabiński

Piotr to przyjazna, dobra dusza. Zawsze z każdym porozmawia, każdego zaczepi. Związał nas coursing i miłość do charcików. Od lat posiada charty i “bywa” na coursingach. Z borzojką Duszką z Jurajskich Biskupic Piotr i Kinia reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy w Coursingu pięciokrotnie.

Agata Juszczyk

Ilu miłośników chartów, tyle historii. Któregoś dnia pomyślałam, aby stworzyć cykl mini wywiadów ze znajomymi charciarzami, hodowcami, właścicielami psów sportowych, sędziami. Ciekawi mnie, jak to się u nich zaczęło, jakie są ich cele i marzenia, cienie i blaski życia z chartami.

mistrzostwa polski w coursingu charcik włoski

Mistrzostwa Polski w Coursingu

Zuella Coursingowym Mistrzem Polski 2017! W weekend odbyła się najważniejsza w roku polska impreza wyścigów terenowych – Mistrzostwa Polski w Coursingu, która jednocześnie jest nominacją do Coursingowych Mistrzostw Europy w roku kolejnym.

Donaueschingen Sighthound Festival

Ostatni weekend spędziliśmy na południu Niemiec na największym w Europie Festiwalu Chartów. Do Donaueschingen wybieraliśmy się już co najmniej dwa razy, ale zawsze coś krzyżowało nasze plany. Tym razem się udało.

ubranko dla charcika włoskiego atomówki

Kolekcja jesienna

Upalne dni nadal dominują, ale wieczory już coraz chłodniejsze. Szykujemy się powoli na jesień, dlatego pierwsza część ubranek dla charcików włoskich z kolekcji jesiennej już pojawiła się na Wear.Chartbeat. W tym sezonie w sklepie będą dominować wzory i kolory.

Legowisko dla charcika – nowa kolekcja

Legowisko dla charcika – czyli wygodne miejsce, w którym charcik włoski śpi i odpoczywa. Przygotowaliśmy właśnie nową, kolorową kolekcję śpiworków. Ciepłe i wygodne norki wykonane z miękkiej, wzorzystej bawełny z ciepłym polarem w środku.

Nawiguj