Nowe ubranka dla charcików
Sesja z naszym maluszkiem
Spodziewamy się szczeniąt
charcik włoski i whippet

Sesja z naszym maluszkiem

Dostaliśmy wspaniałe zdjęcia od właścicieli jednego z naszych charcików włoskich. Synek Zuli – Chartbeat Unicorn Hunter w obiektywie Anifotografia – pozował wspólnie ze swoimi domownikami: whippetem, chartem polskim i małą Różą.

szczeniaki charcik włoski

Spodziewamy się szczeniąt

Nasza kochana beczułka – Fifi – jest już w drugiej połowie ciąży. Oczekujemy szczeniąt na początku marca. Mija właśnie trzydziesty siódmy dzień od krycia, a więc jeszcze kolejnych co najmniej kilkanaście przed nami. Mamusia czuje się doskonale i rośnie z dnia na dzień.

hodowla charcików włoskich

Taffy JCh.PL

Córeczka Luny i Saverio – Chartbeat Taffyta Muttonfudge – jeden z naszych najmłodszych charcików włoskich jest już oficjalnie Młodzieżowym Championem Polski. Otrzymaliśmy właśnie dyplom potwierdzający przyznany tytuł.

psy wyścigowe

Anatomia wyścigów chartów

Jak wyglądają wyścigi chartów za oceanem? Jakie są długości toru, jak wygląda mechanizm wabika i na jakiej podstawie określa się zwycięzców? Kilka słów o wyścigach greyhoundów na południu Stanów Zjednoczonych.

hodowla charcików włoskich

Drugie urodziny sióstr “R”

Dzisiaj nasze ukochane, wyczekane i wymodlone córeczki Zuli i Daliego kończą drugi rok życia. Jako pierwsza na świat przyszła Rumba, niedługo po niej Róża, która mieszka ze swoimi właścicielami w Wielkopolsce.

charcik włoski wyścigi

Charcie harce – artykuł M. Szmurło

Wyścigowy chart ma się do zwykłego psa dokładnie tak jak osobowe auto do bijącego rekordy prędkości profesjonalnego bolidu. Modyfikacje budowy zwierzęcia są tak poważne, że nie można bezpiecznie wystawiać go do wyścigu poza specjalnym torem.

hodowla charcików włoskich

Pierwsze urodziny chłopców

Wczoraj spędziliśmy wyjątkowy, wspaniały, przemiły wieczór w gronie części naszej Chartbeat’owej rodzinki. Wszystko z okazji pierwszych urodzin sześciu chłopców z miotu “S”. Spotkaliśmy się w mega klimatycznej – oczywiście włoskiej – przepysznej restauracji.

wyścigi chartów

Wyścigi chartów – ciemna strona mocy

Wyścigi chartów w Europie mają charakter niekomercyjny i służą m.in. podtrzymaniu użytkowości chartów, a nie celom zarobkowym. Psy i właściciele nie wygrywają pieniędzy, a przepisy zabraniają prowadzenia zakładów – tzw. totalizatora.

hodowla charcików włoskich

Unicorn w nowym domu

Przyszedł ten niemiły czas, kiedy trzeba się rozstać. Wczoraj wieczorem pożegnaliśmy jedno ze szczeniąt z miotu “U” – synka Zuli. Chartbeat Unicorn Hunter pojechał do swojego domku wraz z nowym “ochroniarzem”.

hodowla charcików włoskich

Charcik włoski wzrost – pytania cz. 1

Do jakiego wieku charcik włoski rośnie, jak wygląda i ile waży zaraz po urodzeniu? Któregoś dnia ponownie sięgnęłam do narzędzi analizujących wyszukiwanie, żeby zobaczyć, jakich informacji poszukują osoby zainteresowane rasą.

hodowla charcików włoskich

Taffy w Le Pli

Miłe wiadomości z rana! Kolaż z naszą małą Taffy, który robiłam przez kilka miesięcy od jej narodzin, finalnie wybierając 4 zdjęcia – znalazł się w magazynie wydawanym przez francuski Klub Charcika Włoskiego (Club Français du Petit Lévrier Italien).

Nawiguj